همه نادریم

 

http://www.vazirifamily.org/IMAGES/tableau.jpg


خورشید در میانه آسمان بود که سپاهیان نادرشاه افشار وارد دهلی شدند به پادشاه ایران زمین گفتند اجازه می دهید وارد قصر پادشاه هند محمد گورکانی شویم ؟

نادرشاه گفت اینجا نیامده ایم پی تخت و تاخ ، بگردید و مزدوران اشرف افغان را بیابید .

هشتصد مزدور اشرف ، که بیست سال ایران را ویران ساخته بودند را گرفتند . نادر رو به آنها کرد و گفت : چگونه بیست سال در ایران خون ریختید و به ناموس کسی رحم نکردید ؟ ! آیا فکر نمی کردید روزی به این درد گرفتار آیید ؟

مزدوری گفت می پنداشتیم همه مردان ایران ، شاه سلطان حسین هستند و ما همواره با مشتی ترسوی صفوی روبروییم.

از میان سپاه ایران فریادی برخواست که ما همه نادریم ! و مردان سپاه بارها این سخن را از ته حنجره فریاد کشیدند . " ما همه نادریم "

و به سخن ارد بزرگ :  کشوری که دارای پیشوایی بی باک است همه مردمش قهرمان و دلیر می شوند .

اگر خوب گوش هایمان را تیز کنیم فریاد های سربازان ایران را باز هم می شنویم " ما همه نادریم

برگرفته از:

فروم ایساتیس

 

/ 4 نظر / 77 بازدید
محمد

سلام حالت خوبه؟ داش شروین آره خدا رو شکر آره حال منم خوبه با مطلب بیچارگی حجاب در ایران در خدمتت هستم چقدر طول میگشه بیای. مدیریت وبلاگ به کسی بر نخوره بحث و گفتوگوهای حجابی با کلاس شدیما بین خودمون بمونه

مهدی فولادیان

سلام عزیز یه خواهش دارم دیدم خیلی در مورد کورش مطلب نوشتی گفتم شاید بتونی کمکم کنی لطفا بدون تعصب به این سوالات جواب بده: 1- ایا تا 150 سال پیش به قبل کسی در ایران از وجود کورش با خبر بوده؟ 2- اگر کسی در کتابی فارسی متعلق به ان دوران چنین نامی اورده بگو 3- چرا تا حدود 1000 سال پیش در تورات (تنها جایی که نام کورش سبقه تاریخی دارد) کوروش نه شاه است نه سر سلسله نه سلسله جنبان بلکه یک سرباز لشکر بهمن و همای در فتح بابل است اما امروز بنیان گذار ایران شده 4- این نامه ها وحکمت ها ی کورش از کجا به دست تو و مانند تو رسیده؟ 5-چرا در شاه نامه شرف نامه گرشاسپ نامه اقیال نامه و..... نام کوچکترین سربازان ایرانی امده است اما حتی نامی از کورش هخامنش کمبوجیه و .. نیامده؟ با تشکر

آرش

درود دوست من... از تارنمای زیبایت بهره بردم... بهم سر بزنید خوشحالم میکنید .... منتظرتان هستم [گل][گل][گل]